Dzienniki te były dotychczas nieznane i nie były wykorzystywane w dotychczasowych opracowaniach naukowych.
Dzienniki te były dotychczas nieznane i nie były wykorzystywane w dotychczasowych opracowaniach naukowych.
Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego kolejny raz pokazuje, że nie nazwiska z pierwszych stron filmowych magazynów, nie gwiazdy kina i wcale nie proste, przyjemne dla widza tematy sprawiają, iż magia wielkiego ekranu wyciska łzy i budzi dyskusje.
W ramach Czarnej Serii – wydawniczego przedsięwzięcia Wydawnictwa Znak Horyzont, które konsekwentnie przybliża polskiemu czytelnikowi historię II wojny światowej z perspektywy często pomijanych biografii i wydarzeń – ukazała się książka „Nimitz na wojnie” autorstwa Craiga Symondsa. To opowieść nie tylko o wielkiej wojnie morskiej na Pacyfiku, ale przede wszystkim o człowieku, którego zimna precyzja, spokojne dowództwo i nieoczywista charyzma odwróciły losy tego teatru działań wojennych.
Autor, znany z ironicznego stylu i ciętego dowcipu, przedstawia rewolucję francuską w sposób odbiegający od utartych schematów, podważając wiele powszechnie przyjętych przekonań.
Książka "Sonderkommando. W piekle komór gazowych" autorstwa Shlomo Venezii to poruszające świadectwo członka specjalnego oddziału więźniów w nazistowskim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau.
Czy nowa książka Michała Wójcika zasługuje na uwagę czy jest jedynie książką jak jedną z wielu? My już wiemy.